string(10) "/index.php"

O mně a focení svateb

Focení mě nesmírně baví. Je to moje vysněná práce, kterou budu rád dělat až do konce života :-)

Velice rád pracuji s lidmi. Dá se říct, že fotím jen lidi. Svatba je plná lidí. Je to člověk na člověku, emoce vedle emoce. A toto vše stojí za to uchovat. Zastavit čas – alespoň na chvíli.

Jednou se budete moci vrátit k těmto zásadním okamžikům. Ke svatebním portrétům a k momentkám. (S povzdechem, že krásnější už stejně nikdy nebudete).

Rádi si budete prohlížet fotky kamarádů, kteří připravují nějakou „lumpárnu.“ Nebudete moct uvěřit, že jejich malé děti, které na svatbě tak dováděly, jsou už dnes dospělé.

Určitě se budete vracet k fotkám dědečků, babiček či prababiček. Možná je ještě uslyšíte volat, že nechtějí být na fotce. Ale objednali jste si mě vy! Ne oni. A tak je stejně fotím a oni se nakonec smějí... Dnes už je to všechno jenom vzpomínka.

Budu moc rád, když se v tento jedinečný den naše cesty setkají. Odnesete si spoustu krásných fotek - „příběhů“ - které si budou vyprávět ještě děti vašich dětí.Marian Vaňáč – fotograf, se srdečným a profesionálním přístupem.


Moje úspěchy


Oceněná série svatebních fotografií v soutěži Asociace profesionálních fotografů ČR


První ročník fotografické soutěže pro profesionální i amatérské svatební fotografy. Soutěž probíhála od 30.11.2014 do 31.1.2015. Ceny vítězům byly předány 26.2.2015.
Všem soutěžícím děkujem za účast a přejem spoustu radosti z fotografie.

Petr Pelucha, Tomáš Bačík, organizátoři 1.ročníku soutěže

"Asociace profesionálních fotografů České republiky uvítala možnost podílet se na organizaci soutěže Svatební fotografie roku jako partner a garant kvality.
Naše možnosti sledovat scénu svatební fotografie jak v Evropě, prostřednictvím Federace evropských fotografů (FEP), které je naše národní asociace členem, tak v USA, kde máme profesní vazby, nás inspirovala k úvahám o nutnosti tuto fotografickou disciplínu přiblížit světovým trendům. Jsme přesvědčeni, že tato soutěž přispěje ke zvýšení prestiže české svatební fotografie jako hodnotné i dobře hodnocené fotografické tvorby. Bylo pro nás příjemným překvapením, že většina z více než 500 fotografií přihlášených do prvního ročníku soutěže Svatební fotografie roku v ČR měla nadprůměrnou až výbornou úroveň. Je evidentní, že přichází nová generace autorů, díky nimž se česká svatební fotografie svojí úrovní blíží světové a snad ji i pomalu dotahuje. Oceněným autorům gratulujeme a domácí svatební fotografii přejeme pokračování v tahu, pro který je příznačná vzrůstající tendence živého a empatického přístupu, ochota investovat více než specifikuje zadání i vysoká kvalita zpracování”.
Těmito slovy se o letošní soutěži vyjádřili zástupci poroty z řad správní rady Asociace profesionálních fotografů ČR.

zdroj: www.svatebnifotoroku.cz
Největší úspěchem vždycky je, když se svatba podaří. Všechno je sladěné a klape. Panuje pohodová atmosféra a vy máte chuť se fotit. Potom jsou skvělé fotky, z kterých budete nadšení, zaručené.

Každému se někdy podaří úžasný záběr, bez ohledu na to zda fotí mobilem nebo zrcadlovkou a jestli focení rozumí. Vaše svatební fotky, by ale určitě neměly být dílem náhody. Profesionálního fotografa si zvete proto, aby těch skvělých záběrů bylo co nejvíc.

Na tomto místě vám představuji snímky Evy a Františka. Záběry byly pořízené podle jejich představy ve výrazném stylu za použití silnějších zábleskových světel. Tyto snímky získaly nejvyšší ocenění v soutěži Svatbní fotografie roku - Česká republika 2014 - jakožto nejlepší svatební série fotek.

Každá série fotek má svůj příběh, logiku i styl a nevznikne pouze shodou šťastných konstalací hvězd. Proto si takového ocenění velice vážím. Nemusíte se bát, vzpomínky na vaši svatbu jsou v dobrých rukou a nejsou dílem náhody.

Marian Vaňáč