string(10) "/index.php"

Praktické informace, focení svatby

Co potřebuji vědět před svatbou

Jako fotograf potřebuji především vědět v kolik hodin a kde mám začít fotit. Kromě toho je víc než užitečné, abyste mi předem dali alespoň přibližný hramonogram, jak bude svatební den časově probíhat a kdy a kde byste chtěli nafotit portréty – to spolu ještě předem určitě probereme. Ideálně na předsvatební schůzce u mě v ateliéru.

Na portrétní focení doporučuji vyčlenit alespoň hodinu a půl čistého času (+ dobu na přepravu), abychom byli schopní nafotit celou řadu fotek z nichž se potom dají vybrat ty nejzdařilejší. Zde je opravdu na místě říct, že jsou to fotky na celý život a vaši blízcí vám ten čas, kdy s nimi nebudete, určitě dopřejí a zabaví se mezi sebou.

Pokud chcete portrétní fotky z polí a luk, berte prosím v potaz, že nejkrásnější světlo je velmi časně ráno nebo naopak večer. Jeho celkovou atmosféru při focení za poledního ostrého slunce ani přes všechnu další osvětlovací techniku nikdy nenahradíme.

Při focení v parku, kde jsou košatější stromy je možné fotit i přes poledne, pokud to časově jinak nevychází.

Je možné se se mnou domluvit i tak, že část záběrů uděláme v parku odpoledne a večer ještě společně vyjedeme na místa, která potřebují atmosféru večerního světla. (Nebo jste snad jedni z mála, kteří všechno zvládnou časně ráno? Stačí říct.)

Nepodceňte prosím přípravy, co se týká účesu a líčení nevěsty. Vlasy by měly být vždy upraveny tak, aby vám neustále nepadaly přes oči. Ideálně ani v okamžiku, kdy se například sehnete po obřadu k podpisu nebo když venku při focení portrétů bude foukat vítr.

Líčení je také ne méně důležité. Vyretušovat se sice dá opravdu hodně, ale ne vždy se dá docílit naprosté přirozenosti (především je zde řeč o velkých odlescích). Svěřte se prosím do péče kosmetičky, která má se svatebním líčením zkušenoti.

Pokud jste přírodní typ a v podstatě se nemalujete, i tak vřele doporučuji alespoň decentní líčení. Denní světlo i záblesky foto blesku z líčení ještě hodně uberou. (S kadeřnicí a kosmetičkou spolupracuji a případný kontakt na ně je vám k dispozici.)

Chcete skvělé snímky?

Pokud chcete co nejhezčí portrétní fotky, je potřeba, abyste jim co nejvíc obětovali. Vřele doporučuji, abyste si ze svatebního salónu půjčili i něco navíc kromě šatů.

Závoj nám poskytne mimořádně zajímavé kreativní možnosti, jak u blízkých portrétů, tak celkovějších záběrů. Hezký doplněk může být např. bílý deštník a nebo jakákoliv jiná věc, která by se vám na fotkách líbila.

Díky družičkám získáte reportážní fotky z obřadu s neopakovatelnou atmosférou a také je možné je přizvat na část portrétního focení. Pokud vaši příbuzní nebo blízcí mají děti v odpovídajícím věku, jak dívky tak hochy, určitě se s nimi domluvte, aby měli sladěné oblečení. Z výsledných fotek budete nadšení nejenom vy, ale navíc všichni vaši blízcí.